POLSKI PRODUCENT KARM DLA PTAKÓW EGZOTYCZNYCH.

Papuga nie jest w stanie zjeść takiej ilości warzyw lub owoców, która dostarczyłaby tyle ważnych dla zdrowia elementów, co niewielka ilość kiełków. Ponadto papugi lubią smak tych małych roślin.

Wymogiem dotyczącym zwierząt jest dostarczenie pożywienia wolnego od bakterii, grzybów i pleśni co może zapewnić tylko własna domowa hodowla kiełków. Do wyprodukowania wysoko sprawnego pokarmu potrzebujemy tylko przegotowanej i ostudzonej wody. Odpowiednią porcję nasion przed wysianiem należy przepłukać, oraz przez kilka godzin namoczyć w takiej wodzie. Następnie wysiewamy w naczyniach do kiełkowania tworzywa sztucznego, w słoikach z podziurkowaną zakrętką, lub na sitkach. Technika jest dowolna. Mogą to być także lniane woreczki, lecz te są trudniejsze w utrzymaniu czystości, wymagają po każdym użyciu wygotowania we wrzącej wodzie.

Czas kiełkowania dla różnych nasion jest zależny od gatunku i temperatury otoczenia. Najczęściej podajemy ptakom kiełki trzydniowe (trzy dni po ukazaniu się kiełka) mające zaledwie kilka lub kilkanaście milimetrów. Lepszą praktyką jest wysiew co kilka dni niż przechowywanie wykiełkowanych roślin w lodówce.

Przed podaniem ptakom roślinki powinny być wysuszone np poprzez wyłożenie na talerzyku w przewiewnym miejscu. Podawanie w stanie nie mokrym  zabezpiecza przed zagniwaniem i porastaniem grzybami.

Skład:

    sałata
    fasola mungo
    rzepak
    rzepik
    proso
    sorgo
    murzynek
Producent
Cena
Dostępność Duża
Ocena